Krycí plachta na bazén

Krycí plachty na bazén

Krycí plachty na bazén pro zakrytí venkovních i vnitřních bazénů. Krycí plachty na bazén jsou vyráběny z pevné kašírované PE folie, která dobře odolává povětrnostním vlivům. Krycí plachty jsou po obvodu vyztuženy a opatřeny oky pro provlečení fixačního lanka, kterým lze plachtu uchytit kolem bazénu.
Krycí plachtu na bazén je potřeba zvolit vždy větší, než je samotný bazén. Rozměr navíc umožní překrýt i případnou obvodovou dlažbu kolem bazénu. Zapuštěné bazény potřebují kotvící body pro uchycení lanka. K tomu slouží různý kotvící materiál, očka a hmoždinky. U nadzemních bazénů, nebo bazénů částečně zapuštěných lze krycí plachtu přesadit až za okraj bazénu a tam ji pomocí lanka stáhnout a zafixovat.


Na co slouží krycí plachta na bazén

Krycí plachta na bazén slouží k zamezení znečištění bazénu polétavými nečistotami, prachem, listím a trávou. Krycí plachta na bazénu zamezuje odpařování vody a bazénové chemie. Voda v bazénu, který je zakrytý plachtou, spotřebuje mnohem méně bazénové chemie a netvoří se v ní vodní řasy. Plachta na bazénu vytvoří temné prostředí, čímž eliminuje možnost fotosyntézy, která je pro vznik vodních řas nezbytná.
Krycí plachta není bezpečnostním prvkem pro pasivní ochranu. Plachta udrží napadané nečistoty i lehčí předměty. Pokud potřebujete zvýšit bezpečnost kolem bazénu, pak je potřeba volit jinou variantu. Krycí plachta je určená pro letní provoz bazénu. Lze ji použít i pro zimní zakrytí, ale pro tento účel doporučujeme zimní plachtu, která je z hrubšího materiálu.

 

plachta na bazen oval
kryci plachta 3,5 – 3,8 m

Krycí plachty z kašírované folie na nadzemní bazény o průměru 3,6 – 3,8  m. Modré krycí plachty na kruhové bazény koupíte v obchodě na bazénové příslušenství www.bazenyprodej.cz.

kryci plachta oval 5,5 x 3,7

Krycí plachta z kvalitní kašírované folie na bazén Azuro 5,5 x 3,7 m v modré barvě. Krycí plachta je po obvodu opatřena oky pro uchycení. Součástí dodávky je i napínací lanko a napínák.