bazénová plachta

Solární plachta na míru

Solární plachty na míru bazénu jsou vyráběny ve všech tloušťkách. Solární plachty na míru 180, 200 a 360 mikronů lze vyrobit i podle požadovaného tvaru bazénu. Avšak i u těchto plachet lze doporučit zastřižení přímo na bazénu. Předejde se tak případným problémům při špatném zaměření tvaru bazénu. Plachty 400 a 500 mikronů jsou dodávány v typových šířkách a zastřihují se přímo na bazénu podle konkrétního tvaru.
Zastřižení solární plachty je jednoduché a lze jej provést obyčejnými nůžkami. Solární plachtu položíme bublinkami na vodní hladinu a necháme ji nahřát. Plachta změkne a zmizí transportní sklady. Plachtu stříháme nadvakrát. Nejdříve zastřihneme plachtu s mírnou rezervou a v druhém kole upravíme na přesný tvar. Plachta je dostatečně pevná, není potřeba se obávat, že se bude při stříhání trhat, nebo třepit.


Jak zaměřit solární plachtu

Solární plachta má ležet na hladině bazénu přibližně 1 cm od jeho vnitřních stěn. Pokud má bazén v horní části dlažbu, přesahující do vnitřního rozměru bazénu, pak je potřeba plachtu zmenšit podle dlažby a zachovat odstup 1 cm. Případné schůdky, nebo vybavení zasahující do vnitřního rozměru je nejvhodnější zastřihnout přímo na místě.
Bazén pro osazení solární plachty na míru měříme vždy jako čtverec, nebo obdélník. Pokud má bazén pravidelný tvar, tak to samozřejmě nebude problém. V případě atypických tvarů bazénů, nebo bazénu s románským schodištěm je nutné měřit největší rozměr. Tedy rozměr včetně schůdků, zaoblení a výstupků.

plachta na bazénu
solární plachta na míru 500 mikronů

Solární plachty na míru podle vlastního rozměru bazénu. Solární plachta o tloušťce 500 mikronů s dlouhou životností pro všechny typy vnitřních a venkovních bazénů.

solární plachta vlastní rozměr

Solární plachty na míru podle vlastního rozměru bazénu. Solární plachta o tloušťce 400 mikronů s dlouhou životností pro všechny typy vnitřních a venkovních bazénů.

solární plachta na míru 360 mikronů

Solární plachty na míru podle vlastního rozměru bazénu. Solární plachta o tloušťce 360 mikronů s dlouhou životností pro všechny typy vnitřních a venkovních bazénů.

solární plachta na míru

Solární plachty na míru podle vlastního rozměru bazénu. Lehká solární plachta o tloušťce 180 mikronů pro všechny typy vnitřních a venkovních bazénů. Koupíte na www.solarni-plachta.cz