Podložka pod bazén

Podložky pod bazén

Geotextilní podložky pod bazén jsou vyrobeny z umělé tkaniny, která dobře odolává plísním a mechanickému poškození. Podložky pod bazén zamezí poškození bazénové folie a u nadzemních bazénů ochrání dno bazénu před prorůstáním kořínků a drobnými nerovnostmi povrchu. Podložka by měla být pod každým bazénem, či už nadzemním, nebo zabudovaným do země.
Pod nadzemní bazény se podložka pokládá na předem připravené podloží z písku, nebo jemné hlíny. Podložku pod zapuštěné bazény pokládáme na připravenou betonovou desku, kterou před pokládkou folie zbavíme všech ostrých hran a nečistot. U zapuštěných bazénů je vhodné podložku fixovat disperzním lepidlem.


Typy podložek pod bazény

Geotextilní podložky pod bazény jdou dodávány v různých tloušťkách materiálu. Barva geotextílie je bílá, nebo šedá.
Pod mešní nadzemní bazény lze použít 200 a 300 gramové podložky. Podložky 200 gramů jsou zpravidla dodávány ze dvou kusů, které je potřeba při položit s mírným přesahem ca 5 cm. Podložky 300 gramů jsou z výroby svařené do jednoho kusu a lze je položit přímo bez nutnosti překladu.
Pro větší bazény doporučujeme podložky o váze 300 gramů/ m2 svařené z jednoho. Tento typ podložky má delší životnost a lépe odolává mechanickému zatížení, což je důležité zejména při bazénech zapuštěných do země.
Při pokládce podložky pod bazén dbejte na dokonalé vyrovnání. V opačném případě budou případná přeložená místa, nebo nerovnosti vidět i na dně bazénu.

 

Dětský bazének
podložka pod bazén kruh 3,66

Lehká podložka pod nadzemní bazény kruh 4,6 m. Podložka pod bazén slouží pro ochranu dna bazénu proti znečištění. Bazénové podložky koupíte na www.solarni-plachta.cz.

podložka pod bazén kruh 4,6

Podložka pod nadzemní bazény kruh 3,66 m. Podložka pod bazén slouží pro ochranu dna bazénu proti znečištění. Bazénové podložky koupíte na www.solarni-plachta.cz.

podložka pod bazén ovál

Lehká podložka pod oválné bazény 7,3 x 3,7 m. Podložka pod bazén slouží pro ochranu dna bazénu proti znečištění. Bazénové podložky koupíte na www.solarni-plachta.cz.

podložka pod bazén

Hrubá podložka pod oválné bazény 5,5 x 3,7 m. Podložka pod bazén slouží pro ochranu dna bazénu proti znečištění. Bazénové podložky koupíte na www.solarni-plachta.cz.